Mezoterapia igłowa - czy na prawdę skuteczna i bezpieczna?

18.05.2016 | Magda Komorowska

Zastanawiasz się czy warto inwestować w profesjonalną pielęgnację? Może wystarczy stosować wyłącznie kosmetyki z drogerii? Jak wybrać naprawdę skuteczny zabieg pielęgnacyjny? Czy wysoka cena zawsze oznacza wysoką jakość?


Profesjonalna pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym koncentruje się wokół metod pozwalających dostarczyć aktywne składniki do wnętrza skóry. Doskonałym przykładem takiego zabiegu jest MEZOTERAPIA IGŁOWA, która umożliwia nam dotarcie do miejsca, w którym zlokalizowane są źródła wszystkich najpoważniejszych problemów estetycznych.


Jak działa mezoterapia igłowa?

Skóra jest barierą, która chroni nas przed zanieczyszczeniami i innymi szkodliwymi substancjami ze środowiska zewnętrznego. Można porównać ją do sita z bardzo małymi oczkami, przez które przechodzi naprawdę niewiele substancji – nie możemy przecież automatycznie pochłaniać wszystkiego co znajduje się w naszym otoczeniu. Skoro tak trudno przedostać się do wnętrza skóry, to czy istnieją naprawdę skuteczne sposoby walki ze zmarszczkami, przebarwieniami, pękniętymi naczynkami i innymi problemami estetycznymi? Przecież źródło tych problemów zlokalizowane jest właśnie w tych trudno dostępnych, głębokich warstwach skóry?


Aby naprawdę szybko i wyraźnie poprawić kondycję skóry wystarczy nieco powiększyć oczka sita, do którego porównywaliśmy skórę. Właśnie w ten sposób działa MEZOTERAPIA IGŁOWA. Przy pomocy maleńkich igiełek nakłuwamy skórę i stworzonymi w ten sposób mikrokanałami nasycamy ją najskuteczniejszymi składnikami aktywnymi. Dodatkowo już sam fakt nakłucia skóry wywołuje dodatkowe, pozytywne działanie – powstanie niewidocznych dla oka uszkodzeń stymuluje skórę do wzmożonej odnowy i regeneracji.

Efektem jest widoczna poprawa jędrności i elastyczności oraz wyraźne odmłodzenie skóry. Wiesz już dlaczego mezoterapia igłowa jest tak skuteczna? Nie dość, że działa podwójnie, to jeszcze dokładnie tam gdzie trzeba!


U kogo zabieg mezoterapii igłowej zadziała najlepiej?

Zabiegi mezoterapii igłowej polecamy osobom, którym zależy na szybkich i widocznych efektach poprawy kondycji skóry. To doskonałe rozwiązanie dla klientów, którzy nie są zadowoleni z rezultatów stosowania zwykłych kosmetyków dostępnych w drogerii.

Każdy zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym wykazuje zupełnie inne właściwości penetrujące skórę twarzy. Masaże bazują na rozszerzeniu naczyń krwionośnych i w ten sposób zachodzą zwiększone możliwości wnikania składników kosmetycznych w głąb skóry. Tak samo dzieje się podczas sonoforezy, podczas której dodatkowo, na mikrosekundę otwierane są kanaliki porów cery. Zabiegi złuszczające, takie jak mikrodermabrazja, kwasy, peeling kawitacyjny, czy peeling laserowy, mają za zadanie usunąć martwy naskórek, który przeszkadza we wchłanianiu ampułek, masek czy kremów.
Mezoterapia igłowa wykazuje najlepszą skuteczność przenikania skubstancji aktywnych do skóry sposród wszystkich wyżej wymienionych zabiegów. 

W zależności od zastosowanych kosmetyków, dzięki mezoterapii igłowej możemy uzyskać efekt porównywalny z mocno inwazyjnymi zabiegami estetycznymi. Można powiedzieć, że mezoterapia igłowa to przyjemna i bardzo bezpieczna alternatywa dla skalpela.

Zabieg mezoterapii igłowej:
- dociera tam, gdzie nie ma szans dostać się żaden kosmetyk – drogeryjny, apteczny czy nawet profesjonalny,
- działa u źródła problemu – stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, ujędrniając skórę i spłycając zmarszczki,
- wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia nawilżenie, redukuje przebarwienia – w zależności od zastosowanych podczas zabiegu koktajli ze składnikami aktywnymi.


Czy warto umówić się na zabieg?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam wyłącznie na delikatnym odżywieniu i nawilżeniu skóry, można wybrać inne metody dostępne w gabinecie Zdrowy Styl.

W przypadku występowania konkretnych problemów estetycznych, takich jak zmarszczki, przebarwienia, wiotkość skóry itd. mezoterapia będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście można zacząć od przetestowania dostępnych kremów i maseczek, niemniej jednak warto pamiętać, że kosmetyki drogeryjne sprawdzają się raczej w profilaktyce i jako uzupełnienie rzeczywistej terapii, którą niewątpliwie jest mezoterapia igłowa. Wybór kremu czy maski zwykle po prostu opóźnia moment poszukiwania profesjonalnej pomocy, który i tak prędzej czy później nastąpi. Czy warto zmagać się z problemem kilka miesięcy dłużej? Decyzja należy do Ciebie!

Więcej informacji na temat zabiegu mezoterapii igłowej znajdziesz TUTAJ.

eBook