12 rzeczy, na które nie warto tracić czasu!

07.02.2017 | Magda Komorowska

W naszej pracy spotykamy się z różnymi postawami pacjentów względem ich własnych priorytetów i wartości w życiu. Czasem przychodzą na wizytę, by poprawić sobie samopoczucie, czasem, by szybko pozbyć się bólu. Innym razem trafiają zupełnie przypadkiem, gdy ktoś postanowił ofiarować im zabieg w prezencie urodzinowym.

Bez względu na motyw, są momenty i sytuacje, w których nie warto pewnych rzeczy przekładać, ani też kurczowo się ich "trzymać" (szczególnie jeśli są one szkodliwe dla Twojego rozwoju).

Oto lista takich rzeczy.

Które z poniższych sprawia najwięcej trudności w Twoim życiu?


1. BRAK PRIORYTETÓW

Wszystko jest ważne: praca, domowe obowiązki, dzieci, nowe zlecenia, itp. Ale nic nie jest ważniejsze od Twojego zdrowia! Jeśli czujesz, że już pora na masaż lub terapię, to nie zwlekaj, aż będzie gorzej. Wtedy nie będziesz wydajny na żadnym z wymienionych wyżej pól, bo po prostu Twoje samopoczucie na to nie pozwoli.


2. CZEKANIE NA INSPIRACJĘ

Chcesz zapisać się na zajęcia fitness albo masaż, ale ciągle zwlekasz? Po prostu zrób to pod wpływem chwili! Nie potrzebujesz do tego nowego roku, koleżanki ani "lepszego momentu" w życiu.

 

3. "SYNDROM ZOSI-SAMOSI"

Szczególnie niewskazany przy samodzielnych próbach w pielęgnacji cery, np. trądzikowej albo prób bagatelizowania bólu kręgosłupa podczas jakiejś czynności. Daj sobie pomóc i zgłoś się do specjalisty na bezpłatne badanie. Obiektywne spojrzenie na Twój problem pozwoli szybciej się z nim uporać.

 

4. MARTWIENIE SIĘ CO LUDZIE POWIEDZĄ

To, że korzystasz z usług fizjoterapeuty, który pomaga Ci "stanąć na nogi" nie oznacza, że masz się czego wstydzić. Nie jesteś na to ani za młody, ani za stary. Po prostu w tym momencie potrzebujesz pomocy. Wręcz przeciwnie, ludzie powinni Ci gratulować świadomości na temat własnego ciała i zdrowia!

 

5. ŻYCIE NIE SWOIM ŻYCIEM

Nie goń za modą! Wsłuchaj się co podpowiada Ci rozsądek, intuicja i własne potrzeby. Jeśli nie przekonują Cię zabiegi a wykorzystaniem specjalistycznych aparatur, np. kriolipoliza, mezoterapia, karboksyterapia, albo zabiegi mocno inwazyjne, po prostu ich nie wykonuj! To, że koleżanki korzystają, nie oznacza, że Ty musisz się do tego zmuszać. Jest tyle milszych sposobów na poprawę samopoczucia i wyglądu!

 

6. STRACH

Wiadomo, że to co nieznane budzi lęk. Ale jeśli terapeuta proponuje dla Ciebie nowe rozwiązanie, np. igłoterapię, to przemyśl decyzję. Medycyna idzie do przodu, czasem nie warto trzymać się starych przyzwyczajeń jedynie ze względu na strach. Wszystko sprowadza się do tego, aby Ci ulżyć w bólu i by Tobie żyło się lepiej!

 

7. NARZEKANIE

Przy rehabilitacji: ból dzisiaj jest, ale dzięki systematyczności i stosowaniu się do zaleceń można wyeliminować go zupełnie lub znacznie zmniejszyć jego poziom. Ból oznacza, że istnieje jakiś czynnik utrudniający Ci życie, który trzeba zbadać i podjąć się leczenia. Narzekanie w niczym nie pomoże, jedynie jeszcze bardziej oddala Cię od sukcesu.  Walcz o zdrowie i nie poddawaj się!

 

8. PRÓBY ZADOWOLENIA WSZYSTKICH

Myśl o sobie, chociaż trochę. Większość naszych pacjentów pytanych: "dlaczego tak późno zgłosiła się pani na wizytę?", odpowiada zwykle: "dopiero teraz znalazłam czas dla siebie, na co dzień na głowie mam całą rodzinę". Aby skutecznie pomagać rodzinie, Twoje potrzeby powinny być zaspokojone na pierwszym miejscu! W przeciwnym razie kiedy znajdziesz czas dla siebie i do tego siłę, by dogadzać wszystkim dookoła? Tak się nie da. Złap oddech!

 

9. NIEDOKOŃCZONE ZADANIA

Ok, zdecydowałeś się na serię zabiegów, masaży, wizyt. Plan był jasny: dotąd korzystam z usług, aż efekt będzie zadowalający. Po pewnym czasie jednak zapał znika (zazwyczaj, gdy już widać pierwsze efekty) i przerywasz w połowie. To niestety powoduje szybki powrót do tego problemu, z którym się zgłosiłeś :(

 

10. PORÓWNYWANIE SIEBIE DO INNYCH

Jak to mówią "Trawa po drugiej stronie rośnie lepiej i jest bardziej zielona". Ale to motto nie musi być Twoim! Każdy z nas jest wyjątkowy, ma własne cechy wyglądu i to sprawia, że możemy mówić o oryginalności. Koleżanki mają zawsze piękniejsze oczy, cerę, paznokcie? A co Ty w sobie lubisz? Zapytaj też co one lubią w Tobie. Zdziwisz się!

 

11. POWTARZANIE TYCH SAMYCH BŁĘDÓW

Zupełnie szkoda na to czasu. Jeśli wiesz co zrobiłeś źle, jakie są nawyki do wyeliminowania, albo jakie zmiany musisz wprowadzić...to po prostu bierz za tę wiedzę odpowiedzialność i rozpocznij zmiany!

 

12. PERFEKCJONIZM

Nigdy nie nadejdzie lepszy moment, by zadbać o siebie i swoje zdrowie. Nigdy nie będziesz lepiej na to przygotowany niż jesteś teraz. Po prostu zacznij działać!

 

Powodzenia! :)

eBook